« З А Т В Е Р Д Ж Е Н О »
Зборами трудового колективу
Сарненського районного суду
Рівненської області (протокол
зборів трудового колективу
від 10 грудня 2010 року)
П Р А В И Л А
ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ
В САРНЕНСЬКОМУ РАЙОННОМУ СУДІ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
І. Загальні положення.
1.1.Правила внутрішнього трудового розпорядку в Сарненському районному суді ( надалі-Правила) визначають тривалість робочого часу і режим роботи працівників, а також вимоги щодо його дотримання.
1.2.Правила мають загальний характер і є обов’язковими для виконання усіма працівниками суду.
ІІ. Порядок прийому на роботу і звільнення.
2.1.Прийом на роботу і звільнення працівників суду здійснюється відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07 .07. 2010року, Закону України « Про державну службу» від 16.12.1993 року та Кодексу Законів України про працю.
ІІІ. Основні обов’язки працівників суду.
3.1.Працівники суду зобов’язані:
3.1.1.Працювати чесно і добросовісно.
3.1.2.Проявляти ініціативу в роботі.
3.1.3.Раціонально використовувати робочий час з метою виконання покладених на них службових обов’язків.
3.1.4.Постійно тримати в порядку службові документи, роботу з ними здійснювати відповідно до Інструкції з діловодства.
3.1.5.Постійно вдосконалювати організацію своєї роботи, підвищувати професійну кваліфікацію.
3.1.6.Зберігати державну таємницю, не розголошувати інформацію про громадян, яка стала їм відома під час виконання обов’язків, а також іншу інформацію, яка відповідно до чинного законодавства не підлягає розголошенню.
3.1.7.Не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби, негативно вплинути на репутацію державного службовця.
Дотримуватись норм етики поведінки державного службовця та загальних Правил поведінки працівника суду. Бути скромним, витриманим, комунікативним, чуйним, охайним .
3.1.8.Бережно ставитись до державного та комунального майна.
3.1.9.Економно використовувати витратні матеріали та фінансові ресурси, пов’язані з утриманням та експлуатацією приміщень та обладнання.
3.1.10.На час виходу із службового кабінету замикати двері на ключ, не залишати в ньому відвідувачів, а на робочому столі справи та документи, закривати на ключ сейф.
3.1.11.Залишаючи приміщення, вимикати світло, обладнання, зачиняти вікна, кватирки.
3.1.12.Дотримуватись правил пожежної безпеки, охорони праці.
3.1.13.Використовувати міжміські телефонні розмови лише в службових цілях.
Працівникам суду забороняється :
3.1.14.Брати участь у діях, що суперечать національним інтересам України, державної служби, ускладнюють функціонування суду.
3.1.15.Вчиняти дії, що можуть розцінюватися як використання свого службового становища, з корисливою метою, а також діяння, що відповідно до діючого законодавства, вважаються корупційними.
3.1.16.Виявляти упередженість або прихильність до будь-якої установи, організації, органу, об’єднання громадян, або конкретної особи, всупереч інтересам служби.
ІV. Основні обов’язки керівництва суду.
Адміністрація зобов’язана:
4.1.Правильно організовувати робочий час та його облік, вжити заходи по закріпленню за кожним працівником робочого місця.
4.2.Покращувати умови праці, забезпечувати належне технічне обладнання всіх робочих місць.
4.3.Забезпечити нормальні та безпечні умови праці.
4.4.Своєчасно доводити до працівників необхідну інформацію, яка буде використовуватись для сумлінного виконання працівником функціональних обов’язків та доручень.
4.5.Забезпечити належне утримання приміщень, опалення, освітлення, вентиляцію та створити необхідні умови для збереження дорученого працівникам майна.
4.6.Забезпечити використання наданої працівникам оргтехніки за призначенням.
4.7.У випадках, передбачених законодавством, своєчасно надавати працівникам пільги та компенсації.
4.8.Забезпечувати систематичне підвищення ділової кваліфікації працівників.
4.9.Уважно ставитись до потреб працівників.
V. Робочий час та його використання.
5.1.Тривалість робочого часу працівників суду визначається відповідно до законодавства про працю України з урахуванням особливостей, передбачених Законом України « Про державну службу».
5.2.Тривалість робочого часу працівників складає 40 годин в тиждень, у т.ч.:
літній період з 01.05. по 31.08.:
понеділок, вівторок, середа, четвер – з 9.00 до 18.15 год.
п’ятниця - з 9.00 до 17.00 год.
Зимовий період з 01.09. по 30.04.:
понеділок, вівторок, середа, четвер – з 9.00 до 18.15 год.
п’ятниця - з 9.00 до 17.00 год.
обідня перерва з 13.00 до 14.00 год.
вихідні дні – субота та неділя.
5.3.Для виконання невідкладної і непередбачуваної роботи працівники зобов’язані : судді- за наказом голови суду або заступника голови суду, працівники апарату суду- керівника апарату суду виходити на роботу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до чинного законодавства.
5.4.Облік робочого часу працівників суду здійснюється відповідальним за це працівником за табелем встановленої форми, який підписується керівником апарату суду та затверджується головою суду.
У встановлений строк табель подається до відділу планово-фінансової діяльності, обліку та звітності територіального управління державної судової адміністрації в Рівненській області для нарахування заробітної плати.
5.5.Графік відпусток складається на кожен календарний рік не пізніше 05 січня поточного року і доводиться до відома всіх працівників під розписку.
Про майбутню відпустку працівник повинен бути попереджений адміністрацією під розписку не пізніше, ніж за 2 тижні.
5.6.Відпустка повинна бути використана в поточному році, і як виняток, з дозволу керівництва – не пізніше наступного року.
5.7.За рішенням керівництва відповідальні працівники можуть бути відкликані із щорічної або додаткової відпустки. Частина невикористаної відпустки надається працівнику у будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.
5.8.Вирішення питання відпусток без збереження заробітної плати, днів відпочинку за відпрацьовані вихідні або святкові дні здійснюється головою суду відносно суддів, керівником апарату суду, щодо працівників апарату суду.
Контроль за дотриманням графіків відпусток та оформленням документів, пов’язаних з відпустками, здійснює відповідальний працівник за ведення кадрової роботи.
5.9.При необхідності працівники суду направляються у відрядження, голова суду та судді за згодою начальника територіального управління державної судової адміністрації в Рівненській області або голови апеляційного суду чи його заступника.
5.10.Про від’їзд у відрядження видається наказ відносно суддів за підписом голови суду, відносно працівників апарату - керівника апарату суду.
Після повернення із відрядження працівники складають письмовий звіт про роботу у відрядженні та подають його : судді - голові суду, працівники апарату - керівнику апарату суду у триденний термін.
На основі відповідних документів відділ планово-фінансової діяльності територіального управління державної судової адміністрації в Рівненській області в установленому порядку відшкодовує працівникам витрати, пов’язані з перебуванням у відрядженні.
VІ. Стягнення та заходи дисциплінарного впливу за порушення трудової дисципліни. Контроль за виконанням Правил.
6.1.За порушення трудової дисципліни до працівників суду застосовуються заходи дисциплінарного впливу:
- догана;
-звільнення.
6.2.Дисциплінарне стягнення оголошується наказом і доводиться до відома працівника під розписку.
6.2.1.Працівники, до яких застосовано заходи дисциплінарного впливу, позбавлені премії, про що вказується у наказі про преміювання.
6.3.Кожен працівник ознайомлюється з Правилами внутрішнього трудового розпорядку під розписку.
6.4.Контроль за дотриманням даних Правил покладається на голову суду та керівника апарату суду.