Заявка на отримання судових повісток, повідомлень в електронному вигляді за допомогою SMS - повідомлення
Згідно зі ст.6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.
Судова влада в Україні здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними законом.
Завдання та місія. Сарненський районний суд Рівненської області здійснює правосуддя на засадах верховенства права, забезпечення кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Компетенція суду та перелік підсудних справ. Сарненський районний суд Рівненської області є судом першої інстанції та розглядає цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, визначених процесуальним законом.
Реалізація судової влади. Судову владу реалізовують судді та, у визначених законом випадках, присяжні шляхом здійснення правосуддя у рамках відповідних судових процедур.
В Сарненському районному суді фактично здійснюють правосуддя п'ятеро суддів, з числа яких обирається голова суду.
З числа суддів Сарненського районного суду обираються також слідчі судді (суддя), які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, визначеному процесуальним законом.
Судді здійснюють првосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
Нормативно-правові засади діяльності Сарненського районного суду Рівненської області.
- Конституція України від 28 червня 1996 року, зі змінами.
- Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VІІI, зі змінами.
- Закон України «Про доступ до судових рішень» від 22 грудня 2005 року № 3262-IV, зі змінами.
- Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-XІII, зі змінами.
- Закон України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР, зі змінами.
- Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року № 2939-VI, з змінами.
- Господарський процесуальний кодексУкраїни від 06 листопада 1991 року, зі змінами.
- Закон України «Про інформацію» від 02 жовтня 1992 року № 2657-XII, зі змінами.
- Закон України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року N 3674-VI, з змінами.
- Інструкція з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ України, затверджена Наказом Державної судової адміністрації України 17 грудня 2013 року № 173.
- Інструкція про порядок передання до архіву місцевого та апеляційного суду, зберігання в цьому, відбору та передання до державних архівних установ та архівних відділів міських рад судових справ та управлінської документації суду, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 15 грудня 2011 року № 168, з змінами.
- Перелік судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 11 лютого 2010 року № 22.
- Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 № 740, з змінами.
- Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30. з змінами
- Засадивикористання автоматизованої системи документообігу Сарненського районного суду від 23 вересня 2015 року.
- Правила поведінки працівника суду, затверджені рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33
- Загальні правила поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджені наказом Національного агентства України з питань державної служби 05 серпня 2016 року №158.